Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości!

Otrzymaliśmy 60000 zł na zakup nowoczesnego sprzętu, który wesprze nas w pracy nad rozwojem kompetencji XXI wieku naszych uczniów.

Zostały utworzone cztery pracownie: 

  • Druk 3D i Robotyka w, w której znajdują się m.in.: drukarka 3D, mikrokontrolery, roboty Smart, stacja lutownicza;
  • Audio-Video wyposażone w aparat fotograficzny, bezprzewodowe mikrofony, tło fotograficzne, kamera video, zestaw oświetleniowy;
  • Pracownia kulinarna wyposażona w meble, sprzęt AGD i zestawy kulinarne; 
  • Pracownia zajęć kreatywnych, w której znajdują się klocki konstrukcyjne KORBO, MORF, Gigo, Clics oraz artykuły plastyczne.

Otrzymane z programu „Laboratoria przyszłości” urządzenie, narzędzia i materiały urozmaicają pracę z uczniem oraz uczą dzieci i młodzież nowych technologii, co w zmieniającym się w szybkim tempie świecie jest niezwykle ważne.