Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Kartka zamiast SMS-a

W ostatnim tygodniu przed świętami nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”,  której celem było zwrócenie uwagi na relacje zdominowane przez nowe technologie. Akcja przybrała różnorakie formy, a uczestnikami byli uczniowie klasy 2, 3, 4 i 5. Niektórzy wysyłali kartki do kolegów i koleżanek, inni pisali do członków swojej rodziny czy też znajomych.

Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne:

  1. Sprawiają szczerą radość dla odbiorcy.
  2. Wysłane kartki wywołują miłe wspomnienia i pamięć o nadawcy.
  3. Nie potrzebne jest stałe łącze Wi-Fi.
  4. To naprawdę łatwe i sprawia dużo radości.

 


Tydzień Dbania o Relacje w naszej szkole

W dniach 2 – 5 listopada w naszej szkole dbaliśmy o dobre relacje w grupie. Ten tydzień wielu z nas będzie miło wspominać. Poprzez wiele wydarzeń chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne w naszym życiu są relacje z innymi ludźmi.

We wtorek rozpoczęliśmy od Dnia Damy i Dżentelmena. Uczniowie naszej szkoły zadbali o elegancki ubiór jak i o właściwe zasady zachowania. W środę uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu z dostępnego repertuaru. W czwartek uczniowie klas 4-8 rozpoznawali swoich nauczycieli z dzieciństwa, zwycięska klasa otrzymała słodki upominek. Oddział przedszkolny i klasy 1-3 wspólnie rysowali swoich nauczycieli, a ich prace można było obejrzeć na szkolnym korytarzu. Piątek poświęcony był ulubionym grom planszowym pod nazwą GRANIE NIE NA EKRANIE.  Na godzinach wychowawczych uczniowie rozpoznawali swoje zdjęcia z dzieciństwa. Czas ten minął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy społeczności szkolnej za przyłączenie się do akcji organizowanych w ramach Tygodnia Dbania o Relacje. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Koordynator projektu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” – Aneta Jaroszyńska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Koordynator projektu

Aneta Jaroszyńska


AKCJA RE(WE)LACJA

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w szkolnym tygodniu dbania o relacje realizowanym pod hasłem „Akcja Re(we)lacja.
Wydarzenie realizowane w ramach programu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, która współpracuję z fundacją Dbam o Mój Zasięg
Każdego dnia czeka nas ogromna dawka pozytywnych relacji i emocji.
Życzymy udanej zabawy podczas dbania o relacje.

 


SZKOLENIE

Drodzy nauczyciele, rodzice i uczniowie. Witamy w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.

Zapraszamy serdecznie na wykład dla młodzieży: 22 września godzina 17:00 – 18:00 https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-mlodziezy

Wykład dla rodziców i nauczycieli: 22 września godzina 19:00 – 20:30
https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/mlodziez-w-swiecie-gier-cyfrowych-wyklad-dla-rodzicow-i-nauczycieli

Serdecznie zapraszamy. Koordynator Aneta Jaroszyńska


Szkolenie.

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu SOC. Szkolenie pt. „Granie na ekranie” dało naszym wolontariuszom wiele ciekawych materiałów do przeprowadzenia zajęć w szkole.

W szkoleniu brali też udział nauczyciele naszej szkoły, którzy otrzymali ogromną dawkę wiedzy.

Poniżej najważniejsze wyniki badań ilościowych i jakościowych prowadzonych w roku 2019-2020 w ramach projektu GRANIE NA EKRANIE


DRODZY UCZNIOWIE!

Z  wielką niecierpliwością czekamy na Was w szkole. Wyobrażamy sobie jak zmężnieliście, jak już urośliście. Bardzo się cieszymy, że już wkrótce będziecie z nami.

Wiemy też, jak bardzo się denerwujecie i zdajemy sobie sprawę z Waszych obaw. Dlatego też chcemy zapewnić, że zrobimy wszystko by powrót do szkoły był dla Was miły i przyjemny.

Zabierzcie ze sobą uśmiech i entuzjazm. Będą potrzebne w budowaniu naszych relacji.

To bowiem jest dla nas teraz najważniejsze.

Czekamy na Was!


SZKOLENIE

W związku z projektem zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu- PROBLEMOWE UŻYWANIE GIER CYFROWYCH.

UWAGA WAŻNE!!! Wszystkie informacje oraz linki do rejestracji znajdują się na stronie: www.dbamomojzasieg.com/granienaekranie.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, liczba dostępnych miejsc 100.

Szkolenie w województwie lubelskim odbędzie się 10 czerwca (czwartek).

Uczniowie będą zgłaszani do warsztatów poprzez swoich wychowawców.

Zapraszamy Aneta Jaroszyńska – szkolny koordynator projektu.

 


Nasza szkoła bierze udział w projekcie SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. Celem uruchomionego projektu jest tworzenie wspólnoty szkół, dla których ważne jest zachowanie równowagi między światem cyfrowym i światem rzeczywistym. Zapewnienie owej równowagi pozytywnie wpływać będzie nie tylko na sam proces edukacji, ale przede wszystkim na relacje między wszystkim przedstawicielami społeczności szkolnej.

Więcej informacji o realizowanym projekcie znajdą Państwo na stronie https://dbamomojzasieg.pl/soc/.

Aneta Jaroszyńska – szkolny koordynator projektu.

Sposoby-codziennych-rozwiazan

Problemowe-używanie-smartfonów-2

W linku poniżej propozycja publikacji „Młodzi cyfrowi. Nowe technologie. Relacje- Dobrostan”. Polecam zapoznać się z lekturą.

https://www.researchgate.net/publication/342171608_Mlodzi_Cyfrowi_Nowe_technologie_Relacje_Dobrostan