Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

 

Szkolenie.

Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach projektu SOC. Szkolenie pt. „Granie na ekranie” dało naszym wolontariuszom wiele ciekawych materiałów do przeprowadzenia zajęć w szkole.

W szkoleniu brali też udział nauczyciele naszej szkoły, którzy otrzymali ogromną dawkę wiedzy.

Poniżej najważniejsze wyniki badań ilościowych i jakościowych prowadzonych w roku 2019-2020 w ramach projektu GRANIE NA EKRANIE


DRODZY UCZNIOWIE!

Z  wielką niecierpliwością czekamy na Was w szkole. Wyobrażamy sobie jak zmężnieliście, jak już urośliście. Bardzo się cieszymy, że już wkrótce będziecie z nami.

Wiemy też, jak bardzo się denerwujecie i zdajemy sobie sprawę z Waszych obaw. Dlatego też chcemy zapewnić, że zrobimy wszystko by powrót do szkoły był dla Was miły i przyjemny.

Zabierzcie ze sobą uśmiech i entuzjazm. Będą potrzebne w budowaniu naszych relacji.

To bowiem jest dla nas teraz najważniejsze.

Czekamy na Was!


SZKOLENIE

W związku z projektem zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu- PROBLEMOWE UŻYWANIE GIER CYFROWYCH.

UWAGA WAŻNE!!! Wszystkie informacje oraz linki do rejestracji znajdują się na stronie: www.dbamomojzasieg.com/granienaekranie.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, liczba dostępnych miejsc 100.

Szkolenie w województwie lubelskim odbędzie się 10 czerwca (czwartek).

Uczniowie będą zgłaszani do warsztatów poprzez swoich wychowawców.

Zapraszamy Aneta Jaroszyńska – szkolny koordynator projektu.

 


Nasza szkoła bierze udział w projekcie SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. Celem uruchomionego projektu jest tworzenie wspólnoty szkół, dla których ważne jest zachowanie równowagi między światem cyfrowym i światem rzeczywistym. Zapewnienie owej równowagi pozytywnie wpływać będzie nie tylko na sam proces edukacji, ale przede wszystkim na relacje między wszystkim przedstawicielami społeczności szkolnej.

Więcej informacji o realizowanym projekcie znajdą Państwo na stronie https://dbamomojzasieg.pl/soc/.

Aneta Jaroszyńska – szkolny koordynator projektu.

Sposoby-codziennych-rozwiazan

Problemowe-używanie-smartfonów-2

W linku poniżej propozycja publikacji „Młodzi cyfrowi. Nowe technologie. Relacje- Dobrostan”. Polecam zapoznać się z lekturą.

https://www.researchgate.net/publication/342171608_Mlodzi_Cyfrowi_Nowe_technologie_Relacje_Dobrostan