Audio i video

Audio i video

maj

Dnia 19.05.2023 roku w ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 5 wraz z opiekunem Zbigniewem Budzyńskim wybrali się na zajęcia praktyczne do miejscowego parku. W trakcie ich trwania uczniowie kształcili kompetencje matematyczne, społeczne oraz umiejętność porozumiewania się w języku polskim. Za pomocą różnych narzędzi dokonywano pomiaru długości i przeliczaniu ich na inne jednostki. Wykorzystano również aplikację Obiektyw Google do rozpoznawania nazw krzewów i drzew rosnących w parku. Aktywność uczniów udokumentowano za pomocą aparatu cyfrowego, który znajduje się na wyposażeniu pracowni „Laboratoriów Przyszłości”.

Na zjęciach świetlicowych, uczniowie klasy II i III w ramach laboratoriów przyszłości wykonali zdjęcia swoich kolegów i koleżanekj, aby później wydrukować je i wykorzystać do zrobienia laurek z okazji dnia mamy. Laurki były wykonane dzięki zapleczu pracowni kreatywnej we współpracy z wychowawcami tych klas.


kwiecień

Dnia 28.04.2023 roku uczniowie klasy 4 na zajęciach z wychowawcą wybrali się na wiosenny spacer, podczas którego przy użyciu szkolnego aparatu zakupionego wramach Laboratorów Przyszłości, fotografowali napotkane po drodze oznaki wiosny. Uczniowie aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w spacerze i chętnie poszukiwali ciekawych do sfotografowania okazów.


marzec

Tematyka wielkanocna w rękodziele jest bardzo wdzięczna i pozwala na użycie rozmaitych
radosnych kolorów. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 6 i 7, którzy na zajęciach z
plastyki pracowali nad projektem kartki wielkanocnej. Jest to również kultywowanie tradycji
świątecznych. Można również było zrobić zdjęcia szkolnym aparatemzakupionym w ramach Labaratoriów Przyszłości, aby mieć pamiątkę na przyszłość. Uczniowie uczyli się jak wyeksponować piękno kartek.


luty

Na zjaęciach rozwijających kreatywność uczniowie klasy 6 próbowali uchwycić zimę w obiektywie. Zadanie nie było prostę poniewąż zima powoli zanikała. Mimo to uczniowie wykazali się kreatywnością wykorzystując rózne metody, aby zdjęcia miały zimowy charakter.


styczeń

 Klasa 8a na zajęciach kształtujących kreatywność próbowała uchwycić ruch światła w ciemności za pomocą aparatu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.Uczniowie zaopatrzeni w pałeczki świetlne  próbowali tworzyć różne kształty,a inni zmagali się z zadaniem uchwycenia jak najciekawszych efektów. Zadanie nie było proste ponieważ aparat nie posiada funkcji ręcznego czasu ustawiania ekspozycji. Mimo to uczniowie wykorzystali swoją kreatywność, aby stworzone fotografie były oryginalne.


grudzień

Dnia 15 grudnia klasa 5  wraz z wychowawcą na “Zajęciach kształtujących kreatywność” przeprowadziła świąteczną sesję fotograficzną. Uczniowie zaopatrzeni w stroje i gadżety świąteczne wykorzystując aparat zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości stworzyli fotografie wykorzystując również przepiękne dekoracje świąteczne naszej szkoły.

Część uczniów zmagała się z zadaniem uchwycenia ciekawego ujęcia, inni zaś zmagali się z zadaniem pozowania. Efekty pracy młodych fotografów można podziwiać w galerii.

 

listopad

Na plastyce uczniowie klasy 6 wykorzystali piękne kolorowe liście, aby stworzyć z nich mandale. Następnie wykorzystali aparat fotograficzny w ramach laboratoriów przyszłości i uwieczniali swoje mandale na zdjęciach.


październik

Jesień jest nie tylko najbardziej kolorowa, ale też najbardziej łaskawa dla fotografów. Korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci  na zajęciach świetlicowych udała się do Parku, aby wziąć udział w zajęciach fotograficznych. Tydzień wcześniej, podczas zajęć dodatkowych, omówione zostały podstawowe zasady kadrowania zdjęć, perspektywy, roli światła w fotografii, a także pomysły na wykonanie wyjątkowych kadrów. Wszystkie te informacje uczniowie mieli okazję wykorzystać w praktyce. Powstały wspaniałe ujęcia.Fotografowanie dostarczyło wielu emocji i rozbudziło w nich pasję do robienia zdjęć.

28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka, przy tej okazji uczniowie klas VI, VII i VIII a uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowe odżywianie i walory zdrowotne jabłek. Klasa VI na zajęciach rozwijających kreatywność, miała za zadanie zrobić zdjęcie jabłek według własnego pomysłu, wykorzystując aparat zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości. 


wrzesień

W ramach ”Laboratoriów przyszłości” i wykorzystania sprzętu audio-video, w piątek 2 września uczniowie klasy pierwszej  na koniec  zajęć świetlicowych zamienili się w fotografów i wykonali koleżeńskie pamiątkowe zdjęcia.