5 luty Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 5 luty 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.DBI 2019 odbędzie się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.


Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tej akcji, zaplanowano spotkania i warsztaty profilaktyczne z pedagogiem szkolnym, konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Wirus komputerowy”, konkurs dla klas VI-VIII na najlepszą prezentację pod hasłem: „Zagrożenia Internetowe” oraz konkurs dla klas IV-V na ulotkę lub broszurę „Bezpieczny Internet zależy od ciebie”.
Część uczniów podjęła też wyzwanie i wzięła udział w kampanii społecznej OFFLINE CHALLENGE – odłącz się od sieci na 48 h. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!