Nasi w schronisku dla psów w Zamościu

Rozbudzenie dziecięcej miłości do zwierząt, rozwijanie wrażliwości na krzywdę oraz kształtowanie gotowości niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, to główny cel działań podjętych w ramach szkolnej akcji pod hasłem „Tydzień Życzliwości” zorganizowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej im Papieża Jana Pawła II w Uchaniach.

W szkole po raz pierwszy zorganizowano zbiórkę karmy dla psów. Rodzice i dzieci wykazali się ogromną wrażliwością na los bezdomnych zwierząt, dzięki czemu udało nam się zebrać wiele żywności potrzebującym czworonogom.

Podsumowaniem akcji była wizyta delegacji uczniów w Schronisku dla Zwierząt w Zamościu, podczas której zebraną karmę przekazano na ręce kierownika schroniska pana Piotra Łachno

W trakcie spotkania wolontariuszki zwiedziły schronisko, dowiedziały się, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta oraz jakie warunki należy spełnić, aby zaadoptować czworonoga.

Wizyta w schronisku i kontakt z pupilami okazały się niesamowitym przeżyciem emocjonalnym. Była to wielka lekcja wrażliwości i miłości.