TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole

      Brak komentarzy do TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole

Od poniedziałku 15 grudnia trwały działania mające na celu zwrócenie uwagi na piękną, wzbogacająca osobowość i ułatwiającą relacje międzyludzkie EMOCJĘ zwaną ŻYCZLIWOŚĆ. Zrealizowano szereg inicjatyw.

W poniedziałek rozmawialiśmy o konieczności stosowania zasad grzeczności i dobrego wychowania na co dzień. We wszystkich klasach odbyły się pogadanki, zajęcia i zabawy na temat życzliwości i zasad dobrego zachowania przeprowadzone przez wychowawców. W tym dniu uczniowie wybierali najżyczliwszą osobę w klasie.

Wtorek był dniem twórczości plastycznej. Każda klasa przygotowała wagonik z wylosowanym przez wychowawców hasłem .Wszystkie wagoniki utworzyły pociąg i zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wtorek to też Dzień Pluszaka – każdy mógł zabrać swego pluszowego przyjaciela do szkoły i pochwalić się nim wśród kolegów – fajnie jest być dzieckiem.

Środa to dzień żółty – uczniowie i nie tylko (nauczyciele również) uwzględnili go w swoich strojach. Każdy uczeń z żółtym akcentem mógł liczyć w tym dniu na fory – nie był pytany i nie miał zadanej pracy domowej. Tego dnia było naprawdę żółto! W środę również mogliśmy mile kogoś obdarować np. uśmiechem , laurką).

Czwartek –Wigilijny czas w szkole . W każdej klasie odbywały się klasowe wigilie – to wyjątkowy czas w naszej społeczności , czas miłych i życzliwych chwil wśród uczniów i nauczycieli, czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.

Przez cały tydzień działała POCZTA ŻYCZLIWOŚCI.

Skrzynka cieszyła się dużą popularnością, niestety po raz pierwszy musieliśmy chronić ją przed uczniami, którzy zamiast wrzucać serdeczne listy, wyciągali je.

Mam nadzieję że proceder się nie powtórzy.

Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Przyjaźń, tolerancja i życzliwość w moim życiu”

Piątek –to dzień podsumowań , wręczania dyplomów i upominków.

Cała akcja przypominała, że życie składa się z drobiazgów, że uśmiechy i życzliwość trzeba rozdawać na co dzień. Pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobnostki, okazujmy innym szacunek i sympatię. Szanując ludzi sprawiamy, że inni też będą nas szanować.

Dziękuję nauczycielom i uczniom za współpracę i zaangażowanie. TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI powoli staje się tradycją naszej szkoły promuje pozytywne postawy wśród uczniów i integruje całą społeczność.

Marta Tryniecka – pedagog szkolny.


Tydzień Życzliwości 2014

Tydzień Życzliwości 2014

Tydzień Życzliwości 2014

Tydzień Życzliwości 2014