#FakeNoMore. Ogólnopolska kampania edukacyjna

      Możliwość komentowania #FakeNoMore. Ogólnopolska kampania edukacyjna została wyłączona

       Dostęp do internetu stał się nieodłączną częścią naszego życia. Smartfony, jako okno na świat, centrum komunikacji i źródło rozrywki, towarzyszą nam na co dzień. Jednak wraz z tym łatwym dostępem pojawiają się również wyzwania związane z bezpieczeństwem danych i prywatnością w sieci.
       W związku z tym, nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii #FakeNoMore, która skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych. Organizowana jest  przez  Centrum Edukacji Medialnej oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Celem kampanii  jest przekazanie wiedzy i umiejętności, dzięki którym młodzież uniknie dezinformacji, manipulacji oraz zagrożeń  w cyberprzestrzeni. Ten cel realizowany będzie poprzez cykl bezpłatnych webinariów pod patronatem Kuratoriów Oświaty z poszczególnych województw.
        Pierwszym tematem, który został  poruszony, była szeroko rozumiana prywatność w sieci. Omówiono w nim  podstawowe ustawienia prywatności oraz dobre praktyki korzystania z mediów społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli  się, jak mądrze budować hasła i jakie dodatkowe kroki warto podjąć, aby zabezpieczyć swoją cyfrową tożsamość.

Tekst opracowała Agnieszka Mech