ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      Możliwość komentowania ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 została wyłączona

        23 czerwca zabrzmiał w naszej szkole ostatni dzwonek. Był to szczególny moment zwłaszcza dla uczniów klasy ósmej, którzy zakończyli swoją naukę w murach naszej szkoły.
Po Mszy Świętej w kościele parafialnym wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor – Marzena Zarek-Wrzyszcz. Powitała zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz proboszcza parafii – ks. Dariusza Bajwoluka.
Część artystyczna rozpoczęła się od występu dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki wprowadziły nas w wakacyjny nastrój pięknie recytując wiersze i śpiewając letnie piosenki. Sześciolatki pożegnały się z przedszkolem, by od września rozpocząć naukę w szkole podstawowej. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy ósme wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Podgórską-Smołą i p. Dorotą Siekierdą. We wzruszającym występie uczniowie podziękowali za cierpliwość i wyrozumiałość oraz obiecali, że lata nauki w naszej szkole na zawsze pozostaną w ich sercach i wspomnieniach.
Po akademii uczniowie klas ósmych odebrali z rąk pani dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Na forum szkoły świadectwa z wyróżnieniem i nagrody odebrali również uczniowie klas IV-VII. Docenieni zostali także uczniowie biorący udział w szkolnych i międzyszkolnych konkursach i innych aktywnościach. Otrzymali oni z rąk pani dyrektor dyplomy, nagrody i podziękowania. Jesteśmy dumni z wyników naszych uczniów, doceniamy ich wkład pracy i wysiłek, który musieli włożyć w to, by osiągnąć swój sukces.
Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za wsparcie i współpracę w mijającym roku szkolnym. Uczniom życzyła udanych i bezpiecznych wakacji, a rodzicom i nauczycielom wytchnienia i energii do dalszych działań.

Tekst opracowały: Dorota Siekierda i Katarzyna Podgórska-Smoła