Sukces uczniów w międzyszkolnym konkursie „Kartka z pamiętnika Dziecka Zamojszczyzny”

      Możliwość komentowania Sukces uczniów w międzyszkolnym konkursie „Kartka z pamiętnika Dziecka Zamojszczyzny” została wyłączona

Ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach wzięło udział w I edycji międzyszkolnego konkursu pt. “Kartka z pamiętnika Dziecka Zamojszczyzny” – wysiedlone Dzieci Zamojszczyzny w latach 1942-1943, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Celem tego konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Akcji Wysiedleńczej Zamojszczyzny w latach 1942-1943, a w szczególności o przeżyciach dziadków i pradziadków, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej oraz upowszechnienie i pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat historii Polaków w czasie II wojny światowej. Dla uczniów była to żywa lekcja historii, ponieważ swoje prace konkursowe oparli na podstawie przeprowadzonego wywiadu z osobami, które przeżyły koszmar wysiedlenia.
Dnia 24 lutego 2023r. w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników.
Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami zostali:

I miejsce – Rozalia Szumiło (kl. VIIIa)

II miejsce – Joanna Gozdek (kl. VIIIa)

wyróżnienia:  Natalia Puczkowska (kl. VI), Anna Swatowska (kl. VIIIb), Magdalena Blicharz (kl. VIIIa).

Do konkursu uczniów przygotowały polonistki: Katarzyna Podgórska-Smoła, Dorota Siekierda oraz Marzena Czerwonka.
Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst opracowała Katarzyna Podgórska – Smoła