Akcja „Słodkie czwartki dla Ukrainy”

      Możliwość komentowania Akcja „Słodkie czwartki dla Ukrainy” została wyłączona

Szkolny wolontariat włączył się w działalność na rzecz pomocy Ukrainie

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w drugim semestrze roku szkolnego zorganizowali akcję pod nazwą „Słodkie czwartki dla Ukrainy”. Celem akcji było pozyskiwanie funduszy na pomoc kolegom z Ukrainy, którzy przebywali w naszej szkole w związku z wojną w ich kraju.

W każdy czwartek w szkole odbywało się sprzedawanie słodkości, a pieniądze ze sprzedaży pomogły sfinalizować wycieczki i wyjazdy ukraińskich kolegów. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję. Na korytarzu szkoły sprzedawane były przepyszne ciasta upieczone przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Nikt nie zawiódł. Słodkości pojawiło się tyle, że trudno było znaleźć wolne miejsce, by ustawić kolejne. Postarali się też kupujący – serniki, babeczki, wafelki znikały w zawrotnym tempie. Każdy chciał przyczynić się choć trochę do pomocy uchodźcom z ogarniętego wojną kraju.

 Nauczyciele pomagali również pracując przy organizacji „Dnia gofra”, z którego dochód częściowo przeznaczyliśmy na potrzeby Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach I, z którym współpracujemy od kilku lat.

Akcja naszych młodych wolontariuszy była świadectwem solidarności z ich ukraińskimi rówieśnikami, odruchem serca i wyrazem głębokiej empatii. Jesteśmy dumni i serdecznie dziękujemy za podjęcie tej szczytnej inicjatywy.

Jesteście wielcy! Pamiętajcie – DOBRO ZAWSZE WRACA.

  Marta Tryniecka- pedagog szkolny