Spotkanie uczniów z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie

      Możliwość komentowania Spotkanie uczniów z pracownikami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie została wyłączona

            W dniach 11-12.04.2022r., oraz 16.05.2022r., odbyły się w naszej szkole spotkania warsztatowe z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie.
            Panie pedagog Małgorzata Barańska oraz Maryla Szabat przeprowadziły zajęcia reintegracyjne dla uczniów klas V-VI na temat ”Kim jestem?” W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie pochodzący z Ukrainy, przebywający w naszej szkole. Młodzież pracowała z dużym zaangażowaniem, dzieliła się swoja wiedzą i doświadczeniami. Uświadamiała sobie znaczenie siebie i poszczególnych członków zespołu klasowego jako wspólnoty klasowej, szkolnej, rówieśniczej i międzynarodowej.
Psycholog p. Justyna Szeląg przeprowadziła w klasie VIII b zajęcia warsztatowe:
„O miłości”. Podczas zajęć uczniowie poznali pojęcia związane z miłością podmiotową, osobową,
potrafili wskazać różnice między miłością a zakochaniem i przyjaźnią. Pani psycholog poruszyła również kwestie odpowiedzialności za drugiego człowieka.

16.05.2022r. pani pedagog Elżbieta Gronkiewicz i pani psycholog Natalia Popko przeprowadziły warsztaty dla uczniów klas I-II na temat „Bądźmy razem kreatywnie” miały one na celu zintegrować i nauczyć współpracy uczniów po nauczaniu zdalnym. Tego dnia również odbyły się zajęcia w klasie IV z psychologiem na temat „ Uzależnienia od komputera, gier, Internetu, telefonu, socjal mediów”.

  Marta Tryniecka – pedagog szkolny