Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w naszej szkole

      Możliwość komentowania Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU w naszej szkole została wyłączona

19 maja 2022 roku gościła w naszej szkole Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Do szóstej edycji tego projektu nasza szkoła została wybrana przez Fundacje PZU jako jedna z 13 z CAŁEJ POLSKI.  Projekt jest ogólnopolski i skierowany do uczniów szkół podstawowych. Przy projekcie Fundacja współpracuje z Policją z całego kraju za pośrednictwem Komendy Głównej Policji w Warszawie. Projekt jest w pełni finansowany przez Fundację PZU i szkoła nie ponosi żadnych kosztów.

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to projekt mający na celu zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przeprowadzone zostały zajęcia z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego dorastania oraz przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Szkoła otrzymała pakiet gadżetów (odblaski, dyplomy, profesjonalną apteczkę dla szkoły wraz z tablicami edukacyjnymi).

Dzięki tym zajęciom dzieci miały okazję nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy na specjalistycznych fantomach, skorzystać z symulatora dachowania, zobaczyć co dzieje się z poduszką powietrzną podczas zderzenia, sprawdzić refleks na refleksomierzu, czy doszkolić się z jazdy na mobilnym miasteczku i wiele innych.