15 rocznica nadania szkole imienia

      Możliwość komentowania 15 rocznica nadania szkole imienia została wyłączona

18 maja mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którą sprawował ksiądz proboszcz Dariusz Bajwoluk rozpoczęły się obchody 15 rocznicy nadania szkole imienia Papieża Jana Pawła II. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście Wójt Gminy Pan Leszek Czerwonka oraz ksiądz proboszcz Dariusz Bajwoluk.

W szkole odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły.
Następnie Pan Wójt, który objął Honorowym Patronatem obchody Święta Szkoły wręczył ufundowane nagrody.

W przedszkolu odbył się konkurs piosenki „Śpiewamy dla Jana Pawła II”:

I miejsce Faustyna Hajduk

II miejsce Magdalena Surma i Aleksandra Antoniak

III miejsce Paweł Surma i Wiktoria Smoła

W klasach I – III odbył się konkurs „Jan Paweł II – quiz wiedzy”:

I miejsce Milena Smoła klasa I

II miejsce Milena Jaroszyńska klasa II

III miejsce Maciej Szczasiuk klasa III

Klasy IV – VIII uczestniczyły w konkursie wiedzy „Nasza szkoła – nasz patron”:

I miejsce Bartłomiej Bronicki klasa VIIb

II miejsce Julia brzuchala klasa VIIIa

III miejsce Jakub Wawryszczuk klasa VIIIa

Ponadto odbyła się gra terenowa – I Bieg Papieski połączony z zadaniami dotyczącymi wiedzy o Janie Pawle II.

Rywalizacja  prowadzona  była  w  celu  uzyskania  jak  największej  ilości punktów na poszczególnych stacjach oraz punkty za czas biegu. Trzy klasy z największą liczbą punktów otrzymały puchary, zaś każdy z uczestników medal pamiątkowy.

I miejsce- 8 b (50 pkt)

II miejsce- 8 a (45 pkt)

III miejsce-  5 (37 pkt)

Uczestnicy:

Klasa 4: Anna Mech, Patrycja Panas, Sandra Ruszkiewicz

Klasa 5: Wiktoria Podgórska, Kacper Miszczak-Jasiński, Dawid Rembacz

Klasa 6: Magdalena Wolanin, Andriej Lobach, Patryk Zapalski

Klasa 7a : Kacper Psiuk, Piotr Szokało, Jakub Steciuk

Klasa 7 b: Zofia Trubacz, Hubert Jasiński, Bartłomiej Romańczuk

Klasa 8 a: Oskar Emerla, Jakub Wawryszczuk, Filip Zarek

Klasa 8b :Oliwia Kaziuk, Wiktoria Panas, Nikodem Cymborski

Wyniki pozostałych klas:

IV miejsce – klasa VI (35 pkt)

V miejsce- klasa VII a (33 pkt)

VI miejsce- klasa  IV i VII b (32 pkt)

W skład komisji weszli następujący uczniowie:

Milena Kocieł, Amelia Wawryszczuk, Natalia Puczkowska, Szymon Lasko, Aleksandra Florek, Rozalia Szumiło, Karolina Stopa Bartłomiej Bronicki, Wiktoria Markiewicz, Amelia Szybkowska, Martyna Hajduk, Marta Tokarczuk

Na korytarzu szkolnym została zorganizowana wystawa plakatów „Za co kocham Jana Pawła II” wykonanych na zajęciach plastycznych pod opieką Marzeny Strycharczuk oraz wystawa albumów o papieżu.

Uroczystą akademię przygotowały Dorota Siekierda i Katarzyna Podgorska-Smoła a oprawę muzyczną Mariusz Zarek. Piękną dekorację wykonały panie Beata Serafin i Anna Serafin. Tego dnia opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowali  Katarzyna Blicharz i Zbigniew Budzyński.

Na koniec  uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci kremówek upieczonych przez KGW z Chyżowic, Uchań, Feliksowa , Rozkoszówki i Woli Uchańskiej z produktów zasponsorowanych także przez  Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękny przebieg uroczystości, a w szczególności paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za pyszne kremówki.