Akcja Żonkile 2022 w naszej szkole

      Możliwość komentowania Akcja Żonkile 2022 w naszej szkole została wyłączona

  Dnia 20 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Hasło tegorocznych obchodów to miłość.

Każdy uczeń na zajęciach lekcyjnych wykonał dla siebie żonkila z papieru według podanego szablonu. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego Martyna Hajduk i Marta Tokarczuk aktywnie włączyły się w akcję, rozdając pracownikom szkoły papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu.

  Klasa 1 i 2 wysłuchała baśniowego opowiadania Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, natomiast klasa 3 opowiadanie „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Uczniowie klas 4 – 6 obejrzeli film „Będę pisać”, który opowiada o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Ich historię poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości.Uczniowie klas 7-8 obejrzeli stworzony w stylistyce youtuberskiej film „Muranów – Dzielnica Północna”.Nauczyciele, którzy zgłosili się do akcji wzięli udział w szkoleniu online, dotyczącym wykorzystania materiałów edukacyjnych. Klasy I-III koordynowała Jolanta Otachel, klasy IV – VI Marzena Strycharczuk, klasy VII – VIII Ewelina Sobowicz.