RAZEM NA ŚWIĘTA 2020

      Możliwość komentowania RAZEM NA ŚWIĘTA 2020 została wyłączona

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze. 

Nasi uczniowie i przedszkolacy zaangażowali się w Ogólnopolską Akcję MEN!

W ramach ogólnopolskiej akcji  „RAZEM NA ŚWIĘTA” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasza placówka podjęła następujące działania:

1. Na zajęciach plastycznych uczniowie z klas IV – VII pod opieką p. Marzeny Strycharczuk wykonali kartki świąteczne z życzeniami dla sąsiada. Mogli wykonać ją dowolną techniką według swojego pomysłu, a następnie wręczyli je samotnym osobom zachowując dystans społeczny zgodny z wytycznymi sanepidu.

2. Uczniowie klasy III podczas pracy zdalnej pod opieką p. Beaty Serafin postanowili zadbać o drobne upominki, przygotowali ozdoby świąteczne, które trafiły do najbliższych osób z rodziny oraz przyjaciół.

3. Uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawczynią p. Justyną Hajduk wykonali ozdoby świąteczne, stroiki i przekazali je sąsiadom.

4. Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas zajęć w szkole pod opieką wychowawczyni p. Danuty Łotysz wykonały kartki świąteczne oraz upiekły i udekorowały pierniczki, które wraz z kartkami przekazały dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Uchaniach.

5. Klasa II wraz z wychowawczynią p. Teresą Szokało rozpoczęła realizację zadań związanych z akcją „Razem na święta „ już od 7 grudnia. Uczniowie pisali listy do św. Mikołaja prosząc o prezenty materialne i niematerialne nie tylko dla siebie i bliskich, ale także dla samotnych i potrzebujących. Wykonali ozdoby choinkowe i kartki świąteczne z życzeniami, piekli pierniczki i ciasteczka wspólnie z rodziną, śpiewali też kolędy i pastorałki. Wykonanymi przez siebie pracami dzielili się z innymi przekazując je bezpośrednio, internetowo lub telefonicznie.

6. Uczniowie klasy I pod opieką p. Jolanty Otachel podczas zajęć zdalnych wykonali kartki świąteczne wraz z życzeniami oraz łańcuchy i choinki ekologiczne. Wykonane przez siebie prace dzieci wręczyły swoim bliskim lub wrzucały do skrzynek pocztowych znajomym.

7. Do akcji włączyli się również uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Podgórską- Smoła. W ramach akcji wykonywali kartki z życzeniami świątecznymi dla sąsiadów, przygotowywali słodkie upominki, którymi obdarowali swoich najbliższych, a także przygotowali ozdoby świąteczne.

8. Uczniowie klasy IV pod opieką p. Anety Jaroszyńskiej także włączyli się do akcji poprzez zaprojektowanie, wykonanie oraz wysłanie pięknych kartek świątecznych. Kartki trafiły do osób samotnie mieszkających.

9. W ramach akcji klasa VIIb wraz z wychowawczynią p. Dorotą Zduńczuk przygotowała kartki świąteczne z życzeniami i przekazała sąsiadom. Zostały także przygotowane słodkie upominki (ciastka) oraz stroiki świąteczne którymi  obdarowano osoby starsze.

10. Uczeń klasy VIII Antek Emerla wykonał kartkę świąteczną i przekazał ją swojemu sąsiadowi z najlepszymi życzeniami.

Dzięki wspólnej pracy uczniów, nauczycieli oraz rodziców powstały przepiękne ozdoby oraz karty świąteczne, które trafiły do najbliższych osób z rodziny, przyjaciół i do skrzynek pocztowych sąsiadów.

Dziękujemy  za zaangażowanie w akcję.

  Marta Tryniecka – pedagog szkolny