Wyruszamy w kosmos

      Możliwość komentowania Wyruszamy w kosmos została wyłączona

Od początku świata niebo i wszystko, co na nim dostrzegano, było fascynujące i tajemnicze. Z tego też względu, aby rozbudzić aktywność poznawczą, uczniowie klasy III realizowali cykl lekcji o kosmosie przygotowany przez p. Beatę Serafin.

Każdego dnia otrzymywali wiadomość z zadaniami, która docierała do nich w tajemniczej kapsule z nieznanej dotąd planety. Każdy uczeń miał szansę wykazać się swoimi umiejętnościami, za które zdobywał plakietkę ze sprawnością. W czasie realizacji projektu zostały wykorzystane książki z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz strony internetowe, w celu wyszukania informacji do miniksiążeczki o planetach.Uczniowie poznali planety Układu Słonecznego, fazy Księżyca i gwiazdozbiory. Przeprowadzili gwieździsty pokaz w swojej klasie.Wykonali efektowną makietę Układu Słonecznego, tworzyli prace plastyczne o kosmosie, projektowali model rakiety. Rozwiązywali kosmiczne zadania matematyczne, które pozwoliły na utrwalenie dotychczas nabytych umiejętności, tworzyli opis postaci z obcej planety.

Realizacja projektu pozwoliła na rozwijanie zainteresowań, doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów. Uczyła organizacji i planowania własnej pracy, wdrażania do współpracy koleżeńskiej.

Po zakończonym projekcie uczniowie zorganizowali klasowy Mini Playback Show do piosenki ,,W Układzie Słonecznym”, a wytwory ich pracy pięknie ozdobiły salę lekcyjną. Zajęcia projektowe sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Tekst opracowała Beata Serafin