100 rocznica urodzin papieża Jana Pawła II

      Możliwość komentowania 100 rocznica urodzin papieża Jana Pawła II została wyłączona

18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin Jana Pawła II –  patrona naszej szkoły.

W 13 rocznicę nadania imienia szkole świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą.

 W związku sytuację w jakiej obecnie znajduje się nie tylko Polska , ale i cały świat postanowiliśmy uczcić to święto organizując i włączając się w akcje zdalne.  

Uczniowie klas 0-8 w ramach zajęć plastycznych wykonali indywidualnie, według swojego pomysłu laurki dla papieża, w sposób tradycyjny (ręcznie), z którymi zrobili sobie zdjęcie. 

      Przyłączyliśmy się również do akcji zorganizowanej przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach , polegającej na autorskim wykonaniu „Barki”. Swoje aranże, recytacje czy nawet taniec do pieśni bliskiej sercu św. Jana Pawła II można zamieszczać w mediach społecznościowych z hasztagiem #jestemwdzieczny.

      W duchu wdzięczności chcemy 18 maja o godz. 17:00 zatrzymać się na chwilę                i zaśpiewać „Barkę” – jedną z ulubionych pieśni papieża. Jan Paweł II wspominał, że to właśnie ona wyprowadziła go z ojczyzny i towarzyszyła mu na pamiętnym konklawe. Ograniczenia spowodowane epidemią sprawiają, że nie będziemy mogli się spotkać. Ale możemy śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach!- zachęcają organizatorzy.

Przez cały maj można to zrobić na stronie wydarzenia na Facebooku bądź też oznaczając w poście fanpage (@domjp2) lub wpisując hasztag #jestemwdzieczny.