Spotkanie młodzieży z panią dietetyk

      Możliwość komentowania Spotkanie młodzieży z panią dietetyk została wyłączona

W dniu 03.01. 2020 roku młodzież klas VIa, VIb ,VII i VIII w ramach realizowanego w szkole projektu „Smaki mojego regionu” spotkała się z p. Anną Wiśniewską – dietetykiem, specjalistą ds. żywienia człowieka.
Pani dietetyk przygotowała ciekawy wykład na temat zasad zdrowego odżywiania, szczegółowo omówiła główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób. Uczniowie dowiedzieli się jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny.
Sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od wartościowego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Pani dietetyk przekonywała młodzież do aktywności ruchowej – polecała między innymi bieganie, które jest najprostszą formą ruchu.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i dostarczyło uczniom wielu odpowiedzi na nurtujące pytania.
Mamy nadzieję, że zajęcia tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze, gdyż od tego w dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

Marta Tryniecka – pedagog szkolny