Pola Nadziei

      Możliwość komentowania Pola Nadziei została wyłączona

Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja, której przyświecają trzy główne cele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka żonkilowa zasadzona jesienią, wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.

Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu przystąpili do tej akcji dnia 8 października 2019r.

Grupa wolontariuszy: Izabela Guluk, Martyna Hajduk, Marta Tokarczuk, Oliwia Dorota wraz z opiekunem p. Martą Tryniecką pojechała do miejscowości Łabuńki Pierwsze, na uroczystą inaugurację VIII EDYCJI KAMPANII HOSPICYJNEJ POLA NADZIEI 2019/2020”.

W tym roku udało się posadzić około 320 sadzonek. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 przedstawicieli zdeklarowanych szkół i przedszkoli. Całość przebiegła w przemiłej atmosferze i zakończyła się poczęstunkiem, podczas którego uczestnicy mogli poznać się i wymienić swoje doświadczenia. Teraz nadszedł czas na połączenie sił i podjęcie wspólnych działań mających na celu propagowanie idei hospicyjnych oraz pozyskanie funduszy na rzec pacjentów Hospicjum Santa Galla.

Jako czynni uczestnicy akcji otrzymaliśmy cebulki żonkili, które zasadzimy symbolicznie przed nasza szkołą włączając się w akcję.