Laury dla Kingi i Zosi!

      Brak komentarzy do Laury dla Kingi i Zosi!

Sukcesy zawsze trzeba nagradzać, ale i się nimi chwalić! Kinga Rosińska uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach i Zofia Wieczerzańska uczennica klasy III Gimnazjum im. ks. Stanisław Staszica w Uchaniach z siedzibą w Jarosławcu zostały laureatkami X Edycji Konkursu Historycznego „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”, organizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Uroczyste rozstrzygnięcie X Edycji Konkursu odbyło się w poniedziałek 3 czerwca w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych AK oraz posła na sejm RP Pana Sławomira Zawiślaka rozpoczęła się złożeniem wieńców i kwiatów przy pomnikach Marszałka Józefa Piłsudskiego i Ofiar Faszyzmu w Zamościu. Uroczystemu ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszył wspaniały wytęp pt. „Czuwam” w wykonaniu kadetów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu. Wydarzenie było relacjonowane przez lokalne media TVP Lublin (Panorama Lubelska) oraz Radio Lublin (Kinga i Zosia udzieliły wywiadu dziennikarce radia!).

Z przyjemnością informujemy, że Kinga Rosińska zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Zosia Wieczerzańska I miejsce w kategorii gimnazja. Obie uczennice po raz kolejny przysporzyły nam powodów do dumy. Kinga w ubiegłym roku również uzyskała II miejsce, a wcześniej wyróżnienie. Natomiast Zosia po raz trzeci zdobyła najwyższą nagrodę. Kindze towarzyszył dumny z sukcesu córki tata pan Andrzej Rosiński. Zosia swoją pracę pt. „Franciszek Greniuk. Żołnierz – Kapłan – Patriota” pisała pod kierunkiem pani Krystyny Król.

Obie szkoły cieszą się ogrom­nie z tych nagród, bo – jak podkreśliła komisja oceniająca – rywali­zacja była zacięta, a poziom prac konkursowych bardzo wysoki. Z radością informujemy na­sze lokalne środowisko o tych sukcesach, bo wiemy, że są z nas wszyscy bardzo dumni. Kinga i Zosia udowodniły, że żmudna praca nad przygotowa­niem tekstów może zaowocować wspaniałym wyni­kiem.

Wielkie gratulacje!!!

Laury dla Kingi i Zosi!

Laury dla Kingi i Zosi!

Laury dla Kingi i Zosi!

Laury dla Kingi i Zosi!

Laury dla Kingi i Zosi!

Laury dla Kingi i Zosi!