IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

W miesiącu marcu w naszej szkole ogłoszony został IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem „BEZPIECZNIE NA WSI: MASZYNA PRACUJE A DZIECKO OBSERWUJE”.
Konkurs przeznaczony dla uczniów z wiejskich szkół podstawowych miał na celu promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego, popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego”, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Konkurs organizowany był w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – klasy 0 – III
II grupa – klasy IV – VIII
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 23 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zarek, Marzena Czerwonka, Marzena Strycharczuk, ks. Krzysztof Cyranowski postanowiła przyznać pracom następujące miejsca:

w I grupie wiekowej: w II grupie wiekowej:
I miejsce – Jakub Kurjer – kl. I I miejsce – Natalia Jasińska – kl. VI
II miejsce – Oliwier Mech – kl. 0 II miejsce – Wiktoria Markiewicz – kl. Va
III miejsce – Patrycja Rosińska – kl. 0 III miejsce – Amelia Ćwiklińska – kl. Va

Pozostałe prace otrzymały wyróżnienie:
w I grupie wiekowej: w II grupie wiekowej:
– Patryk Wróblewski – kl. 0 – Joanna Gozdek – kl. IVa
– Alicja Stopa – kl. 0 – Hubert Jasiński – kl. IVb
– Laura Włodarczyk – kl. 0 – Martyna Hajduk – kl. Vb
– Magdalena Chadaj – kl. 0 – Weronika Tokarczuk – kl. VI
– Maja Emerla – kl. 0 – Martyna Mirowska – kl. VI
– Martyna Lackowska – kl. 0 – Oliwia Kawka – kl. VI
– Alan Pitus – kl. 0 – Anna Kwiecińska – kl. VI
– Maciej Szczasiuk – kl. 0 – Martyna Oliwiak – kl. VII
– Łukasz Szczasiuk – kl. II

Prace, które zajęły I, II i III miejsca wzięły udział w etapie regionalnym. W siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Hrubieszowie Komisja przyznała I miejsce w II grupie wiekowej naszej uczennicy Wiktorii Markiewicz z klasy Va. W tym konkursie wzięło udział 271 uczniów z 25 szkół podstawowych. Jej praca weźmie udział w dalszych eliminacjach. Natomiast praca Natalii Jasińskiej została wyróżniona. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali tak pomysłowe i ciekawe prace. Włożyli w nie dużo wysiłku i poświęcenia. Życzymy dalszych udanych pomysłów i sukcesów.

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów

Prace uczniów