Spotkanie z księdzem Witkiem

      Brak komentarzy do Spotkanie z księdzem Witkiem

Dnia 29.11.2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z księdzem Witoldem Bednarzem wikariuszem w parafii św. Ducha, kapelanem w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie, liderem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wolontariuszem Szlachetnej Paczki oraz autorem bloga: http://zycinaczej.pl. Ksiądz Witek opowiedział młodzieży o swoim życiu, byciu księdzem i wielkiej rowerowej pasji. Najwięcej miejsca poświęcił relacji z ostatniej wyprawy rowerowej na Gibraltar oraz na najbardziej na zachód i południe wysunięte punkty Europy. Wyprawa miała być spełnieniem marzenia o podróży i urlopie, stała się medialnym wydarzeniem, dzięki któremu pomoc finansową na rehabilitację otrzymała mała mieszkanka Hrubieszowa – Zuzia. Wizyta księdza Witka bardzo wpisała się w organizowany w naszej szkole Tydzień Wolontariatu, którego celem jest propagowanie idei wolontariatu wśród dzieci i zaproszenie społeczności szkoły – nauczycieli, rodziców, pracowników do włączenia się w bezinteresowną pomoc innym.

Marta Tryniecka – pedagog szkolna