Spotkanie z Policjantem 2014

      Brak komentarzy do Spotkanie z Policjantem 2014

31 października uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Uchanie p. Krzysztofem Jańczukiem. Spotkania zostały podzielone na bloki: dla oddziałów przedszkolnych i klas młodszych oraz klas IV – VI. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan dzielnicowy uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które otrzymali wszyscy uczniowie.

Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Na koniec spotkania pan policjant pozwolił uczniom usiąść w wozie policyjnym, co wywołało ogromną radość wśród najmłodszych.

Następnie p. policjant spotkał się z uczniami klas IV – VI. Podczas spotkania p. Krzysztof Jańczuk przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

– w ruchu drogowym

– w drodze do i ze szkoły

– w kontaktach z obcymi

– podczas zabawy.

W czasie spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie klas IV – VI również otrzymali odblaski, oraz mieli możliwość obejrzeć wóz policyjny.

Dziękujemy

Pedagog szkolny: Marta Tryniecka

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem