Drugie życie elektrośmieci 2012

      Brak komentarzy do Drugie życie elektrośmieci 2012

Konkurs „Drugie życie elektrośmieci”

W listopadzie 2012r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. Nasz Szkolny Zespół to Paula Szpunar (kl. VI), Kamila Pyrkowska (kl. VI), Sara Gontarz (kl. VI), Natalia Szybkowska (kl. Vb), Julia Prystupa (kl. Vb), Klaudia Hołubowicz (kl. Vb), Natalia Chwała (kl. Va), Klaudia Kucharczuk (kl. Va), Filip Mazur (kl. VI) i Kamil Kasperkiewicz (kl. VI). Pierwszym zadaniem było wymyślenie nazwy i na pierwszym spotkaniu nazwaliśmy się Elektromaniakami. Zaplanowaliśmy również nasze działania.

Rozpoczęliśmy od rozpropagowania całej akcji wśród uczniów naszej szkoły. Na korytarzu szkolnym wykonaliśmy gazetkę pod hasłem „Ekodzieci zbierają elektrośmieci”. To hasło będzie nam również towarzyszyło podczas całej akcji. W klasach przeprowadziliśmy pogadanki na temat szkodliwości elektrośmieci oraz wskazywaliśmy właściwą drogę postępowania ze zużytym sprzętem. Pogadanki zakończone były utworzeniem w każdej klasie „Kącika Elektromaniaków”, miejsca na tablicy, na którym zawiesiliśmy przydatne informacje. Każdy uczeń otrzymał również broszurkę o ZSEE (Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym) z ważnymi wiadomościami, radami, dekalogiem Elektromaniaków oraz krzyżówkami i łamigłówkami. Przygotowaliśmy także konkurs wiedzy, w którym wzięli udział uczniowie klas II – VI. Dodatkowo prowadzimy zbiórkę baterii – można je przynosić w każdy czwartek .

Następnym naszym działaniem było zorientowanie się w systemie zbiórki elektrozłomu i baterii na terenie naszej miejscowości. Jak się okazało, do tej pory przeprowadzono tylko raz zbiórkę elektrośmieci. Nie lepiej też się ma sprawa ze zużytymi bateriami – w Uchaniach tylko w jednym sklepie znaleźliśmy pudełko na baterie. Postanowiliśmy to od razu naprawić i roznieśliśmy pudełka po różnych instytucjach.

W sprawie zorganizowania zbiórki elektrośmieci spotkaliśmy się z przedstawicielką Urzędu Gminy zajmującą się problemem ochrony środowiska. Rozmawialiśmy również na ten temat z p. Jolantą Kusik – p.o. wójta. Uzyskaliśmy pełne poparcie dla naszej akcji co na pewno przyczyni się do owocnej współpracy.

Dekalog elektromaniaka

Elektrosymbole

Drugie życie elektrośmieci

Drugie życie elektrośmieci

Drugie życie elektrośmieci

Więcej zdjęć w naszej galerii!!!