70 rocznica wysiedlenia ludności z terenu Gminy Uchanie

Dnia 13 stycznia 2013 roku o godzinie 1200 w Kościele Parafialnym w Uchaniach rozpoczęły się Uroczystą mszą świętą obchody 70 rocznicy wysiedlenia ludności z terenu Gminy Uchanie. Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawił ks. kanonik Kazimierz Stelmaszczuk, proboszcz naszej parafii. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz naszej Gminy, poczty sztandarowe, kombatanci, przedstawiciele szkół z terenu Gminy w tym również naszej szkoły oraz mieszkańcy Uchań i okolic.

Po mszy świętej uczestnicy udali się do parku, by złożyć wieńce i wiązanki przy pomniku „Obrońcom Ojczyzny”. Następnie uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach aby obejrzeć widowisko teatralne przygotowane przez amatorski ruch artystyczny pracujący przy GOK w Uchaniach.

70 rocznica wysiedlenia Uchań i okolic

70 rocznica wysiedlenia Uchań i okolic