Wycieczka do Sandomierza – 24 październik 2012

Dnia 24 października 2012 roku odbyła się wycieczka turystyczno – edukacyjna uczniów II – VI naszej szkoły. Głównym jej celem było zwiedzanie zabytków Sandomierza oraz wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Uczniowie mogli podziwiać zabytki Sandomierza oraz zapoznali się z historią miasta zwiedzając wraz z przewodnikiem podziemia sandomierski. Następnie zwiedzali fabrykę bombek choinkowych gdzie zapoznali się z technologią produkcji ozdób świątecznych. Poznali kolejne etapy procesu powstawania bombek i dowiedzieli się, że każda z nich jest malowana ręcznie. Po zwiedzeniu fabryki każdy uczeń miał możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić własną bombkę, którą później otrzymał w prezencie. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach wielu dzieci zawiśnie „piękna kolorowa bombka” – pamiątka z wycieczki do Fabryki Bombek w Nowej Dębie.

Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

Organizatorzy wycieczki: Panie Dorota Siekierda, Marzena Czerwonka, Jolanta Otachel, Teresa Szokało oraz Pan Romuald Nowak.