Narodowe Święto Niepodległości 2012

      Brak komentarzy do Narodowe Święto Niepodległości 2012

Dziś 11 listopada 2012 roku przypada 94 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Społeczność naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w Uroczystej Mszy św. celebrowanej przez proboszcza naszej parafii ks. kanonika Kazimierza Stelmaszczuka w intencji Ojczyzny. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz naszej Gminy, Poczty Sztandarowe, orkiestra dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach oraz licznie przybyli mieszkańcy. Po Mszy św. uczestnicy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie zaprezentowane zostały występy zespołów działających przy GOK w Uchaniach.