IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ W TABLICZCE MNOŻENIA_14.03.2011r.

W dniu 14 marca 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach odbył się IV Międzyszkolny Turniej w Tabliczce Mnożenia pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wojsławice.

W Turnieju uczestniczyły reprezentacje 7 szkół podstawowych z Białopola, Dubienki, Grabowca, Siedliszcza, Strachosławia, Uchań i Wojsławic. Uczniowie szkół z Dubienki, Grabowca i Uchań przyjechały na turniej po raz pierwszy.
Każda drużyna składała się z 8 osób: 2 dziewczynki z klas III, 2 dziewczynki z klas IV, 2 chłopców z klas III i 2 chłopców z klas IV.

Podczas Turnieju rozegrane zostały 3 konkurencje indywidualne: „Krzyżak”, „Olimpijczyk”, „Prymus” i 1 konkurencja drużynowa „Ekspres”. W Turnieju wykorzystano specjalne karty dydaktyczne „Tabliczka mnożenia”.
Uczniowie oprócz znajomości tabliczki mnożenia musieli wykazać się spostrzegawczością i refleksem. Każdy uczeń musiał dokonać 84 obliczeń o różnym stopniu trudności w jak najkrótszym czasie. Cała drużyna dokonywała łącznie 672 obliczeń.

Miejsca naszych uczniów to: drugie miejsce Dominiki Szumiło w kategorii dziewczynki z klas IV i czwarte miejsce tej samej uczennicy w klasyfikacji ogólnej (nie popełniła żadnego błędu). W sumie uczniowie naszej szkoły popełnili 32 błędy, co dało im 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej.