Wielki Bal Księżniczek 2011

      Brak komentarzy do Wielki Bal Księżniczek 2011

Wielki Bal Księżniczek

Za górami za lasami za siedmioma dolinami w grodzie Uchanie w „zamku” zwanym szkołą ogłoszono, że odbędzie się „ Wielki Bal Księżniczek”. Zaproszono z grupy przedszkolnej i zerówki wszystkie panny i kawalerów do wspólnej zabawy i tańców.

Zaczęły się gorączkowe przygotowania, wśród dworzan zaś, odbywało się pieczołowite projektowanie strojów. Każdy chciał wyglądać pięknie i wyjątkowo.

Nocą, ukryte przed ludzkim wzrokiem, wkradły się do „zamku” Krasnoludki, które pięknie wystroiły salę balową. W królewskiej kuchni też wiele się działo. Oto sztab kucharzy przygotowywał przepyszne, pachnące smakołyki i łakocie.

Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień balu. Goście w szpalerach dostojnie zmierzali do sali balowej, gdzie odbyło się przyjęcie. Skoro bal rodem z bajki to i zdarzenia bajkowe. Przybyła wróżka wyciągnęła klucz z pod fartuszka czar prysł i bal można było rozpocząć. Nie tylko tańce na parkiecie królowały! Były też zabawy z kotylionami, balonami, w kolory, „pocałunek księcia”, „lusterko bestii”, zaplatanie warkoczy. Kto zgłodniał i poczuł pragnienie, podążał do „kokardowej” sali. Smakołykom kuchcików, nie oparł się nikt! – zdjęcia w naszej galerii!!!

Bal Księżniczek