Czy będzie wyniesiony w tym roku?

      Brak komentarzy do Czy będzie wyniesiony w tym roku?

Jak donoszą media nasz patron Jan Paweł II ……………………

1 maja 2011 roku to najbardziej prawdopodobny termin beatyfikacji Jana Pawła II – twierdzi stacja TVN

Jeszcze dzisiaj rano mówiło się, że prawdopodobny jest termin 2 kwietnia, czyli dzień śmierci polskiego papieża. 1 maja to pierwszy dzień po niedzieli wielkanocnej, a dodatkowo święto Miłosierdzia Bożego ustawione przez papieża Jana Pawła II. 2 kwietnia to natomiast czas wielkiego postu, a wtedy raczej nie obchodzi się hucznych uroczystości, jaką zapewne byłaby beatyfikacja. Przełomem było uznanie cudu Jana Pawła II !!

Włoski dziennik podał, że tuż przed końcem roku przy zachowaniu całkowitej dyskrecji komisja lekarzy przy watykańskiej kongregacji pozytywnie wypowiedziała się na temat wybranego do beatyfikacji niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia przypadku nagłego wyzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona. Następnie dokumentacja medyczna tego cudu została przekazana teologom do oceny. Oni również ją zaakceptowali.

Obecnie wymagana jest jeszcze aprobata ze strony kardynałów i biskupów z kongregacji, którzy właśnie otrzymali całą dokumentację. Należy przewidywać, że i ich ocena będzie pozytywna – zaznaczył Tornielli. Poinformował, że mogą się oni zebrać już w połowie stycznia.

Kiedy beatyfikacja?

Jeśli i to ostatnie gremium zaakceptuje cud, materiały trafią na biurko Benedykta XVI. Wtedy papież podejmie decyzję w sprawie promulgacji, czyli ogłoszenia dekretu o uznaniu cudu kandydata na ołtarze. Pozostanie wtedy już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji papieża Polaka.

Teoretycznie – zauważa Tornielli – wciąż możliwa jest data 2 kwietnia 2011 roku, czyli szósta rocznica śmierci Jana Pawła II. Prawdopodobna jest też jego zdaniem beatyfikacja w maju albo w październiku, gdy przypadnie 33. rocznica wyboru Karola Wojtyły. Włoski publicysta zwrócił uwagę, że wydarzenie to przysporzy znacznych problemów organizacyjnych z powodu liczby wiernych, którzy będą chcieli w nim uczestniczyć w Watykanie.

Źródło: „Fakty” TVN 24