Digital Youth Forum 2024

      Możliwość komentowania Digital Youth Forum 2024 została wyłączona

4 czerwca uczniowie klasy 7 uczestniczyli zdalnie  w Digital Youth Forum 2024. Jest to wydarzenie poświęcone  edukacji w zakresie pozytywnego, kreatywnego i bezpiecznego korzystania internetu.

Digital Youth Forum ma za zadanie wspierać i inspirować młodych ludzi. Podczas Digital Youth Forum Martyna Zastawna, aktywistka i propagatorka idei gospodarki obiegu zamkniętego i zero waste, mówiła o tym, jak przekształciła swoją pasję w pracę dla siebie i swojego zespołu. Uczennice z technikum TEB w Tychach Patrycja Marska i Laura Majchrzak opowiedziały o stworzonej przez siebie aplikacji 4clicks do anonimowego zgłaszania służbom przypadków przemocy i zagrożeń bezpieczeństwa. Kinga Sawczuk dzieliła się swoimi doświadczeniami przezwyciężania wyzwań związanych z tworzeniem w sieci. Wojciech Sawicki, twórca profilu Life on Wheelz, przedstawił własną perspektywę osoby z niepełnosprawnością dokonującej świadomych wyborów co do swojej obecności w mediach społecznościowych.

Digital Youth Forum to wyjątkowe spotkanie online, w czasie którego młodzi aktywiści i aktywistki oraz dorośli specjaliści i specjalistki z dziedziny nowych technologii dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z nastolatkami. Prelegenci i prelegentki inspirują, mówią, co ich skłoniło do działania i jak poradzili sobie z trudnościami, które spotkali.

Digital Youth Forum, organizowane jest  przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i program saferinternet.pl