Dzień Patrona Szkoły na sportowo

      Możliwość komentowania Dzień Patrona Szkoły na sportowo została wyłączona

      Dnia 21 maja 2024r. w naszej szkole odbył się festyn sportowo – profilaktyczny w związku z obchodami Święta Szkoły.
Głównym przesłaniem tego dnia było uczczenie pamięci Patrona naszej szkoły, Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 przejazdem pięknie udekorowanymi rowerami ulicami Uchań. Na boisku szkolnym powołano komisję, która miała za zadanie wybrać sześć  najbardziej pomysłowo i estetycznie udekorowane rowery w barwach papieskich.

W skład komisji weszły następujące osoby:
Pani Dyrektor- Marzena Zarek – Wrzyszcz
pani Marta Tryniecka
pani Marzena Strycharczuk
pani Dorota Jarocha
pani Dorota Bogut- Mielniczuk
pan Jacek Paradowski

Komisja miała trudne zadanie, ponieważ nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.
Następnym punktem programu był slalom rowerowy w wykonaniu przedstawicieli klas I- VIII. Zadaniem uczestników było przejechanie w jak najkrótszym czasie wyznaczony tor z przeszkodami. I w tym zadaniu uczniowie poradzili sobie świetnie, prezentując swoje umiejętności jazdy na rowerze.
Kolejnym punktem był Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, dla przedstawicieli klas IV- VIII. Dzięki konkursowi uczniowie jeszcze bardziej przyswoili sobie wiedzę o swoim Patronie Janie Pawle II. Zadaniem dla uczniów klas I – III było ułożenie z puzzli portretu Papieża, oraz wypisanie haseł na cześć Ojca Świętego.

Pani Marta Tryniecka – pedagog szkolna, podczas zabaw sportowych organizowanych w ramach Święta Szkoły prezentowała alkogogle i narkogogle – specjalne okulary, które sprawiają, że świat wygląda podobnie, jak po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości i kierunków – to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu  i narkotyków w organizmie. O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej  i pod wpływem środków odurzających miała okazję przekonać się młodzież zakładając te specyficzne okulary.
Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu, czy też narkotyków.
Ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też będąc pod wpływem narkotyków,  a przede wszystkim uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę. Uczniowie z całą pewnością uświadomili sobie, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

Wyniki z konkursów:

  • Konkurs na najpiękniejszy rower w barwach papieskich

Klasy I-III
I m-ce   –      Wojciech Sitarczuk
II m-ce  –    Wioletta Wójcik
III m-ce –   Faustyna Hajduk i Mikołaj Popek

Klasy IV-VIII
I m-ce  – Milena Kołtun
II m-ce – Hanna Sadlej
III m-ce – Oliwia Popek

  • Slalom rowerowy i konkurs wiedzy o Papieżu (kl IV-VIII)

I  m-ce – klasa V
II m-ce – klasa VII
III m-ce – klasa IV

  • Konkurs na ułożenie portretu Papieża (kl I-III)

I m-ce  – klasa II
I Im-ce – klasa I
III m-ce – klasa III

Dyrektor szkoły pani  Marzena Zarek – Wrzyszcz wręczyła nagrody rzeczowe i dyplomy uczniom, którzy zdobyli miejsca na podium, oraz  upominki za udział w konkursach.

Gratulujemy!

Tekst opracowała Dorota Zduńczuk

Galeria zdjęć niżej, krótki film TUTAJ!