ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      Możliwość komentowania ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU została wyłączona

      Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI. To ukłon w kierunku osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Niebieskim akcentem społeczność szkoły łączy się z nimi, stara się zrozumieć ich codzienność, z którą muszą się zmagać, a także uczy tolerancji na inność zachowań.
Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 03 kwietnia. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawiała najważniejsze informacje na temat autyzmu.
Tego dnia wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. Dla każdej klasy  zorganizowano pokaz krótkich filmów poświęcony tej  tematyce .
W akcję włączyli się również harcerze, którzy  przynieśli  wraz z druhną Elą niebieskie balony dla każdego ucznia. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie i pracownicy szkoły malowali a następnie odbijali  swoją niebieską dłoń na specjalnie przygotowanej do tego gazetce.
Dajmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem!

Pedagodzy: Marta Tryniecka i Agnieszka Mech