Powitanie Wiosny w oddziałach przedszkolnych!

      Możliwość komentowania Powitanie Wiosny w oddziałach przedszkolnych! została wyłączona

     We wszystkich grupach przedszkolnych przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej od zmiany dekoracji sal z zimowej na wiosenną, założenia hodowli różnych roślin oraz wiosennych warsztatów florystycznych. Nie zabrakło również prac plastycznych dotyczących zwiastunów wiosny. Ogłoszony też został konkurs na kapelusz Pani Wiosny. Dzieci licznie wzięły udział w konkursie, a prace wyróżniały się wielką pomysłowością. Trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego też jury uznało, że każdy uczestnik zostanie nagrodzony. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich Rodzinom, za wspaniałe pomysły i ogromny wysiłek włożony w wykonywanie tych pięknych nakryć głowy. Radzie Rodziców dziękujemy za środki na zakup nagród.
Pierwszy dzień wiosny rozpoczął się od rozmów o nowej porze roku oraz wesołych zabaw przy muzyce. Następnie wszyscy przy pięknej pogodzie, udali się na spacer w okolice przedszkola, aby powitać Wiosnę.
21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Przedszkolaki włączając się w tę ogólnoświatową akcję, ubrały skarpetki nie do pary, zaprojektowały swoje skarpetki oraz dowiedziały się czym jest zespół Downa.

Tekst opracowały: Danuta Łotysz i Barbara Jonak