Dzień życzliwości 2023

      Możliwość komentowania Dzień życzliwości 2023 została wyłączona

          „Wróćmy do życzliwości” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Wchodząc rano do szkoły, każdy otrzymał z rąk wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu plakietkę z sentencją na dobry dzień oraz miłe pozdrowienie. Na górnym korytarzu  czekała tablica z tegorocznym hasłem, na której można było zamieszczać pozdrowienia i miłe słowa.  W klasach również nie brakowało „życzliwych” pomysłów, uczniowie wybrali spośród kolegów i koleżanek z klasy najżyczliwszą osobę. 

Zostali nimi:
Klasa I – Wiktoria Smoła
Klasa II – Aleksandra Antoniak
Klasa III- Zuzanna Mech
Klasa IV- Iga Kaczyńska
Klasa V – Alan Pitus
Klasa VI – Martyna Mydlak
Klasa VII- Kornelia Kubina
Klasa VIII – Patryk Zapalski

Gratulujemy!

       Każda klasa otrzymała „pudełko zadań”, w którym organizatorzy przygotowali dla uczniów zadania do wykonania w tym dniu.
       Rozmawialiśmy również  o tym, że bycie życzliwym jest ważne i potrzebne i że  dobro zawsze  wraca. Na korytarzach zawisły plakaty konkursowe wykonane techniką kolage na temat życzliwości na co dzień nie tylko od święta, była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania.
Plakaty zachwyciły pomysłowością i estetyką wykonania, dlatego postanowiliśmy przyznać wszystkim I miejsce.
Tego dnia działała również „Poczta Życzliwości”
Można było również obejrzeć krótkie filmiki związane z tematyką obchodzonego w szkole święta i podyskutować na ich temat.
W obchody tego święta włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które wraz z wychowawcami przeniosły się do „Krainy Życzliwości „ .
Na koniec na uczniów czekała miła niespodzianka w postaci „fotobudki”.
Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

Dziękujemy za zaangażowanie.
Z najlepszymi życzeniami


Organizatorzy akcji Marta Tryniecka i Agnieszka Mech