Tydzień Misyjny

      Możliwość komentowania Tydzień Misyjny została wyłączona

W niedzielę 23.10.2022 obchodziliśmy Niedzielę Misyjną, która w Kościele w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. „Misje sercem Kościoła” to hasło tego rocznego Tygodnia Misyjnego . To okazja do szerzenia idei misyjnej i jest to również dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Przed Mszą Świętą o godz. 11.30 w naszym Kościele parafialnym uczniowie należący do Szkolnego Koła Misyjnego odmówili różaniec w intencji wszystkich misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne. Modlitwa różańcowa była odmawiana po łacinie – Pani Dorota Jarocha , w języku angielskim – była uczennica naszej szkoły- Martyna Hajduk , włoskim – Pani Elżbieta Serafin i polskim. W oprawę liturgiczną Mszy Świętej włączyli się uczniowie naszej szkoły.W procesji z darami złożyli kontury pięciu kontynentów: kolor zielony – Afrykę. kolor czerwony – Amerykę. kolor biały – Europę. kolor niebieski – Oceanię. kolor żółty – Azję.

Rozważania różańcowe i oprawę liturgiczna Mszy Świętej przygotowała opiekunka Koła Misyjnego katechetka Dorota Jarocha .

Tekst opracowała Dorota Jarocha