„Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Dzień Papieski w naszej szkole

      Możliwość komentowania „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Dzień Papieski w naszej szkole została wyłączona

         13 października 2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji XXIII Dnia Papieskiego. Apel nawiązywał w swej treści do hasła tegorocznego Dnia, które brzmiało: “Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II, podczas którego zaprezentowali wiersze i piosenki dotyczące Naszego Patrona oraz mówiące o wartości ludzkiego życia. 

         Do tej akademii dołączone były również życzenia i piosenki  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

         Ten dzień wspólnie z nami świętowali goście: Poseł na Sejm RP – p. Sławomir Zawiślak, Wójt Gminy Uchanie – p. Leszek Czerwonka, sekretarz gminy – p. Szymon Patkowski, inspektor d/s obsługi samorządu terytorialnego, oświaty, kultury i sportu – p. Bożena Kuśmierczuk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Uchaniach – p. Honorata Stopa, dyrektor GOK-u w Uchaniach – p. Dariusz Czujkowski, proboszcz Parafii Uchanie – ks. Dariusz Bajwoluk oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas tej uroczystości poseł Sławomir Zawiślak wręczył wójtowi, p. Leszkowi Czerwonce, promesę na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w Uchaniach.

         15 października uczniowie zaprezentowali część artystyczną podczas mszy św. w kościele parafialnym w Uchaniach. Świętowanie Dnia Papieskiego  było  wdzięcznością za pontyfikat i nauki Ojca Świętego.

Tekst opracowały Dorota Siekierda i Katarzyna Podgórska – Smoła