Wycieczka na Roztocze

      Możliwość komentowania Wycieczka na Roztocze została wyłączona

         29 września uczniowe klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Parku Żywiołów w Budach. Wspólny wyjazd stworzył okazję do integracji grupy oraz wspierał indywidualne zainteresowania uczniów.
         Głównym celem wyjazdu był Archipelag Roztocze – wyjątkowe miejsce wspierające wszechstronny rozwój dzieci ,które porywa do interaktywnej zabawy i wspólnego odkrywania świata angażując wszystkie zmysły.Dzieci bawiły się tutaj przy pomocy nowoczesnych technologii.W kapsułach zmysłów  rozpoznawały zapachy, komponowały własne melodie, oglądały świat oczami zwierząt. Świetną zabawą okazał się piasek kinetyczny, z którego powstawały piękne budowle i płaskorzeźby.Odwiedziły też salę zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną.
          Wyjazd był także wspaniałą lekcją historii w  Parku Miniatur Kresowych.Uczniowie obejrzeli 26 makiet zamków i twierdz, będących niegdyś w posiadaniu Rzeczpospolitej.Mogli podziwiać i wysłuchać związanych z nimi  ciekawostek historycznych.  Bardzo emocjonująca i ciekawa dla dzieci była wizyta w Dyniowej Krainie, gdzie poszukiwały złota i czekało na nich mnóstwo gier i zabaw z dynią w roli głównej.
           Opiekę nad uczniami sprawowały panie:Beata Serafin, Jolanta Otachel, Justyna Hajduk i Katarzyna Podgórska – Smoła.

Tekst opracowała Beata Serafin