Moja Twoja Nasza Biblioteka!

      Możliwość komentowania Moja Twoja Nasza Biblioteka! została wyłączona

       W dniach  08. 05. 2023 r. – 15. 05. 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek, który miał na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w edukacji szkolnej. Była 

to świetna okazja do zorganizowania różnych akcji i działań promujących bibliotekę i książkę. Każdy dzień obfitował w ciekawe wydarzenia czytelnicze. W tym roku zaproponowaliśmy:

Poniedziałek 08. 05. 2023r.

 1. Ubieramy się w książki – konkurs fotograficzny.
 2. Przebieramy się za postaci z ulubionych książek.
 3. Aforyzmy, myśli, sentencje o książce lub bibliotece. Uczniowie wpisywali na dużym kartonie zawieszonym przy bibliotece.
 4. Reklama biblioteki (jedna praca z każdej klasy 4 – 8, wykonana na plastyce).
 5. Wystawa książek przed biblioteką (najstarsza, najgrubsza, największa…)

Wtorek 09. 05. 2023r.

 1. Spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Skowron w GBP w Uchaniach zorganizowane przez p. dyr. Honoratę Stopa (klasa 3)

Środa 10. 05. 2023r.

 1. Jaka to książka? Czytanie przez uczniów fragmentów książek, których tytuły należało odgadnąć (na przerwach, na korytarzu, przez mikrofon czytały: Alicja Stopa, Oliwia Kruszewska, Izabela Wojtiuk, Milena Kołtun, Nikola Podgórska).
 2. Udostępnienie uczniom regału, na korytarzu szkolnym, na którym znajdowały się książki na wymianę. Przynieś książkę, którą chciałbyś oddać komuś, a wybierz sobie inną.

Czwartek 11. 05. 2023r.

 1. Starsi czytają młodszym. Uczniowie klasy VII: Wiktoria Bołociuch, Magdalena Wolanin, Rafał Kamuda czytali sześciolatkom wiersze Małgorzaty Skowron. Natomiast ucz. kl. V – Sandra Ruszkiewicz czytała grupie 4-5 latków.
 2. Czego nie lubi książka? – narysuj lub napisz na kartonie zawieszonym przy bibliotece.

Piątek 12. 05. 2023r. 

 1. Wycieczka do GBP w Uchaniach Grupy 6 latków „Sówki”. Poznanie  różnych formatów  książek oraz etapów ich powstawania. Wykonanie własnoręcznej pierwszej książeczki i wypowiedzi jak należy o nią dbać. 

Poniedziałek 15. 05. 2023r.

 1. Mini Konkurs biblioteczny. Odwiedzający bibliotekę odpowiadali na 2 proste pytania z lektur szkolnych, w nagrodę otrzymali słodki poczęstunek w postaci cukierka.

Tekst opracowała Marzena Strycharczuk