Prezentacja historyczna Oli.

      Możliwość komentowania Prezentacja historyczna Oli. została wyłączona

    9 maja w  miało miejsce nadzwyczajne wydarzenie. Gościliśmy w naszej szkole jej niedawną absolwentkę Aleksandrę Wilkos, obecnie uczennicę Liceum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Ola przygotowała prezentację historyczną dla  klas VIIIa i VIIIb na temat powstania styczniowego w naszej gminie i okolicach. Uczniowie zebrani w sali informatycznej wysłuchali wykład barwnie przedstawiający wydarzenia  sprzed 160 lat oraz zapoznali się z miejscami pamięci – fotografiami grobów powstańczych w Dubience, Mołożowie, Grabowcu i Uchaniach. W ten sposób młoda pasjonatka historii wprowadziła nas do planowanej w najbliższym czasie uroczystości w Jarosławcu, która ma upamiętnić bohaterów z 1863 – 64 roku poległych w tej miejscowości oraz w bitwie pod Putnowicami Górnymi.

      Oli serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pracę nad opracowaniem prezentacji i życzymy samych sukcesów w nauce!

Tekst opracował Romuald Nowak