POKAZ HISTORYCZNY

      Możliwość komentowania POKAZ HISTORYCZNY została wyłączona

       16 marca do naszej szkoły kolejny raz przybyła grupa rekonstrukcyjna zajmująca się pokazami historycznymi dla dzieci. Prowadzący spotkanie przywiózł ze sobą rekwizyty wojskowe charakterystyczne dla wojen XIX i XX wieku, czyli mundury różnych armii, repliki uzbrojenia, sprzęt łączności i medyczny.  Na wstępie przybliżył uczniom ważniejsze wydarzenia historyczne mające wpływ na losy Polski od rozbiorów do II wojny światowej, mówił też o uzbrojeniu.  Dzieci brały aktywny udział  w tym żywym spotkaniu z historią: odpowiadały na pytania, ubierały  mundury, brały do ręki „broń”, opatrywały i wynosiły na noszach „rannego” żołnierza. Odbyły się też ćwiczenia wojskowej musztry, tę próbę wzorowo przechodziły nasze zuchy, a szczególnie Faustyna Hajduk.  Na koniec każda z klas ustawiła się do pamiątkowego  zdjęcia, które wykonała Pani Katarzyna Podgórska- Smoła.  Ta nietypowa lekcja historii była udana i zostanie w pamięci naszych uczniów.

Tekst opracował Romuald Nowak