Światowy Dzień Głośnego Czytania 1 luty 2023

      Możliwość komentowania Światowy Dzień Głośnego Czytania 1 luty 2023 została wyłączona

      Światowy Dzień Głośnego Czytania (ang. World Read Aloud Day) koncentruje się na uświadomieniu znaczenia czytania na głos i dzielenia się historiami oraz propagowaniu umiejętności czytania i pisania jako prawa człowieka.
    Światowy Dzień Głośnego Czytania został stworzony w 2010 roku przez LitWorld, organizację non-profit wierzącą w moc czytania. Badania pokazują, że ludzie, którzy często czytają, są lepiej przygotowani do rozumienia innych, empatii i patrzenia na świat z różnych perspektyw. Czytanie na głos pomaga rozwijać umiejętności czytania, buduje społeczność i łączy nas ze sobą.
   W naszej szkole również uroczyście obchodziliśmy ten dzień. Każda klasa wybrała sobie dowolną książkę otrzymaną z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i przed rozpoczęciem każdej lekcji chętne osoby czytały przez 5 minut. Uczniowie czytali też przez całą godzinę lekcyjną na języku polskim, godzinie wychowawczej.
   W klasach przedszkolnych zapoznaliśmy wszystkich z literaturą zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła wystawa zaprezentowanej literatury. Wybraną książeczkę przeczytała nauczycielka biblioteki.

Tekst opracowała Marzena Strycharczuk