Szkolny Dzień Życzliwości

      Możliwość komentowania Szkolny Dzień Życzliwości została wyłączona

21 listopada 2022r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany

w naszej szkole po raz kolejny i  zapewne nie ostatni.

Był to dzień wyjątkowy,  pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.  Obfitował w różne atrakcje.
Szkoła została udekorowana na żółto informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp.

Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki i piękne cytaty przygotowane przez uczniów! Było ich tak dużo, że wystarczyło na drzwi wszystkich pracowni i gabinetów w  szkole.

W tym dniu na szkolnych korytarzach dominował w strojach kolor żółty. Uczniowie,  a także  nauczyciele,  ubrali  się  na żółto (kolor optymizmu i radości), bądź posiadali żółte akcenty ubioru, radosne emblematy.

  W konkursie na  najbardziej żółtą klasę zwyciężyła  klasa 3. W tej klasie wszyscy uczniowie posiadali żółte elementy, pojawiły się życzliwe cytaty, przesłania dla życzliwych, gazetki i dekoracje na ścianach nawiązujące do tego dnia. Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciele również sprawili uczniom miłą niespodziankę: nie było niezapowiedzianych kartkówek, a wszyscy uczniowie, którzy ubrani byli na żółto, bądź przynieśli na zajęcia żółte elementy nie byli pytani na lekcjach.

Tego dnia ruszyła również zbiórka fantów na loterię fantową którą zaplanowaliśmy na  6 grudnia, dochód ze sprzedaży fantów przeznaczymy na rzecz dzieci przewlekle chorych przebywających w szpitalach dziecięcych.

Kolejną atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogą  przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób.  Wszystkie kartki złożone w skrzynce wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozdadzą adresatom 6 grudnia podczas szkolnych mikołajek.

Na korytarzu szkolnym stanęła również Tablica Życzliwości na której uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli zapisywać pozytywne myśli, hasła, rysunki itp.

Ponadto w klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych.

W poszczególnych klasach zostali nimi:

Oddział 6-latków-     WIKTORIA SMOŁA, RADEK KAZIUK

Klasa I                       ELIZA KAWARSKA

Klasa II                      JULKA ZAREK

Klasa III                     IGA KACZYŃSKA

Klasa IV                    PATRYCJA ROSIŃSKA

Klasa V                     MILENA KOŁTUN

Klasa VI                    ZUZANNA KARAUDA         

Klasa VIIIa               ANITA ROSIŃSKA

Klasa VIIIb              WIKTORIA TOKARCZUK

LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

Koordynatorami akcji były:

Marta Tryniecka – pedagog szkolny

Marzena Strycharczuk- nauczyciel biblioteki