Europejski Dzień Języków Obcych

      Możliwość komentowania Europejski Dzień Języków Obcych została wyłączona

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy:

  • ponad 200 języków europejskich,
  • 24 języki urzędowe UE,
  • około 60 języków regionalnych i języków mniejszości,
  • wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata

Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.

W przedszkolach dzieci oglądały teledysk do piosenki pt.“Mam tę moc” w 25 językach, zwiedzały Londyn zabawkowym  pociągiem, grały w memo i kolorowały flagi oraz zwroty grzecznościowe w różnych językach. W klasa 1-3 uczniowie układali puzzle z atrakcjami Londynu oraz grali w gry takie jak memo, trimino, domino. W klasie 5 uczniowie podzieleni na grupy wykonywali zadania ukryte w 6 różnych stacjach dydaktycznych. Zadania dotyczyły zwrotów grzecznościowych w różnych językach, kontynentów, flag, stolic. Przypominali sobie również   alfabet i nazwy przyborów szkolnych. Zwycięska grupa została nagrodzona voucherami motywacyjnymi.       Klasa 7 grała w gry interaktywne na wordwall. W klasach 8a i 6 również przeprowadzone zostały specjalne lekcje, które miały na celu uświadomić uczniom jak bardzo ważna jest nauka języków obcych. Przed zajęciami uczniowie przygotowali specjalne dekoracje na swoje ubrania i dekoracje do klasy. Podczas lekcji wykonywali różnorodne interaktywne zadania językowe na wordwall i learningapps.org. Podczas lekcji języka rosyjskiego uczniowie klasy 7 mieli okazję obejrzeć film w języku rosyjskim, a także sprawdzić swoje możliwości w grach interaktywnych na wordwall. Klasy 8 zaś pracowały  w grupach na ułożeniu domina z pytaniami i odpowiedziami po rosyjsku.