„Różowa skrzyneczka”

      Możliwość komentowania „Różowa skrzyneczka” została wyłączona

Nasza szkoła włączyła się do akcji Fundacji „Różowa skrzyneczka”. Z funduszy rady Rodziców zostały zakupione dwie różowe skrzyneczki, w których znajdują się środki higieniczne dla dziewcząt, podpaski i tampony.Akcja „Różowa skrzyneczka w każdej szkole” to odpowiedź na potrzeby młodych dziewcząt, które żyją w tak zwanym ubóstwie higienicznym.Skrzyneczki zostały umieszczone  w szkolnych toaletach, co zapewnia uczennicom dyskrecję i komfort z jej korzystania.

Dzięki ogólnopolskiemu projektowi :”Akcja menstruacja w Twojej szkole”, w którym nasza szkoła bierze udział już drugi rok, uczennice mają zapewnione materiały menstruacyjne. Celem akcji jest poprawienie komfortu życia osób uczących się, zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego oraz przełamanie barier edukacyjnych związanych z menstruacją. Od teraz, tysiące polskich uczennic, w tym i nasze, znajdą w szkolnych toaletach bezpłatne podpaski i wkładki. Opiekunem projektu jest p.Justyna Hajduk.