8 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

      Możliwość komentowania 8 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 została wyłączona

8 lutego 2022 r. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem „Działajmy razem!”. W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, a także świadomości użytkowników Internetu w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z Sieci.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody DBI 2022r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W ramach obchodów DBI uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Wirus komputerowy”. Jury wybrało najlepsze prace i nagrodziło zwycięzców :

I miejsce Patryk Wróblewski klasa III

II miejsce Milena Jaroszyńska klasa II

III miejsce Hanna Sadlej klasa II

W ramach akcji uczniowie wzięli również udział w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli i spektaklu online:  „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, po spektaklu odbyły się live z bohaterami, Plikiem i Folderem. Celem spektaklu była edukacja dzieci na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Marta Tryniecka – pedagog szkolny