Przerwa na czytanie – „Bijemy rekord w czytaniu”

      Możliwość komentowania Przerwa na czytanie – „Bijemy rekord w czytaniu” została wyłączona

Za nami akcja bicia rekordu osób czytających w szkole.

W dniu 28 października 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w II Międzynarodowej edycji                   VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom.” Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie czytali książki własne, przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach klasowych oraz przedszkolnych, na korytarzu, w bibliotece, a nawet w sali gimnastycznej. Młodszym uczniom z klasy I i II oraz przedszkolakom czytali nauczyciele, bibliotekarze oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy VIIIa i VIIIb.

Łącznie w akcji bicia rekordu na przerwie w naszej szkole czytało 137 osób.

Działanie to miało na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie wszystkich do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili. Czytanie to przecież bardzo ciekawe zajęcie.

Koordynator akcji: Marzena Strycharczuk