“Nie lękajcie się” XXI Dzień Papieski

      Możliwość komentowania “Nie lękajcie się” XXI Dzień Papieski została wyłączona

W niedzielę 10 października obchodzony był XXI Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w Kościele Parafialnym w Uchaniach montaż słowno – muzyczny pt. „Nie lękajcie się „poświęcony patronowi szkoły oraz osobie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Część artystyczną przygotowały panie Katarzyna Podgórska – Smoła, Dorota Siekierda i Dorota Jarocha, oprawę muzyczną pan Mariusz Zarek. We maszy świętej uczestniczył Poczet Sztandarowy w składzie: Oliwia Budzińska, Julia Jędruszczak, Amelia Szybkowska, Jakub Wawryszczuk i Nikodem Cymborski. Opiekę nad pocztem sprawowały panie Dorota Zduńczuk i Aneta Jaroszyńska.
     W szkole Dzień Papieski obchodzony był 13 październik. Uroczysty apel połączony był z obchodami Dnia Edukacji. Z zaproszonych gości w uroczystościach uczestniczył ksiądz proboszcz Dariusz Bajwoluk. Pani Dyrektor Marzena Zarek –  Wrzyszcz podziękowała wszystkim za trudną pracę zwłaszcza w czasie pandemii, życzyła wiary, miłości i nadziei cytując słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły.
Z inicjatywy  samorządu uczniowskiego odbyło się wręczenie nauczycielom Oscarów w różnych kategoriach, był czerwony dywan i paparazzi 🙂
Przygotowaniem statuetek zajęły się panie Katarzyna Blicharz i Agnieszka Mech. Piękne dekoracje wykonała pani Marzena Strycharczuk. Pocztem sztandarowym w składzie:  Oliwia Budzińska, Julia Jędruszczak i Jakub Wawryszczuk opiekowały się panie Ewelina Sobowicz i Marzena Strycharczuk.
Zwieńczeniem świętowania był słodki poczęstunek, za który dziękujemy Radzie Rodziców. Całe obchody odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym.