European Day of Languages. Europejski Dzień Języków Obcych

      Możliwość komentowania European Day of Languages. Europejski Dzień Języków Obcych została wyłączona

WITH LANGUAGES, YOU ARE AT HOME ANYWHERE”

Edmund de Waal

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach tych obchodów nauczycielki języków obcych z naszej szkoły p. Justyna Hajduk, p. Aneta Jaroszyńska i p. Ewelina Sobowicz przygotowały dla uczniów specjalne lekcje.

Na języku rosyjskim uczniowie klas VII rozwiązywali Test Wiedzy o Rosji, a następnie grali w rosyjską wersję gry Dobble. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji podczas konkurowania z kolegami z klasy. W klasach VIII uczniowie układali domino, poprzez szukanie odpowiedzi na pytania. Każda z drużyn wykonała zadanie i dotarła do końca.

Na lekcjach języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III uczniowie rozwiązywali różne ciekawe zagadki i zadania językowe. W klasach IV-VIII przeprowadzone lekcje uatrakcyjnione zostały przez ćwiczenia interaktywne z platformy learningapps.org i wordwall. Zadania te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w lekcjach. Dzięki tym ćwiczeniom utrwalili poznane już nazwy państw, kontynentów i języków.

Ewelina Sobowicz