SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

      Możliwość komentowania SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM została wyłączona

12 maja 2021r. naszych przedszkolaków odwiedził niecodzienny gość z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uchaniach Druh Piotr Blicharz. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz wóz strażacki. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania Pan Piotr  sprawdził znajomość numerów alarmowych wyjaśnił dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak należy właściwie powiadomić  służby ratownicze .

Największą frajdą  przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasz  gość nie tylko z zapałem opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły podziękowanie w formie plakatu i książeczki z rysunkami i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszemu  gościowi za wspaniale poprowadzone spotkanie.

Tekst opracowała Katarzyna Blicharz